Debra ČR

Vicemistryně České republiky v beach volejbalu DANIELA RESOVÁ podpořila Motýlky

27. 11. 2018

V pátek 24. 11. 2018 se česká beachvolejbalová rodina sešla na tradiční akci „Vyber si, vydraž si, zahraj si.“ Devatenáct špičkových hráček a hráčů vybíralo peníze na podporu celkem šestnácti neziskových organizací. Nechyběla mezi nimi ani DEBRA ČR, která získala 46 000 Kč na podporu lidí s nemocí motýlích křídel. 

volejbal.jpg

Během večera se vybralo 756 tisíc korun a tím padl rekord z přechozích ročníků. Za sedm ročníků tak beachvolejbalisté získali pro charitu celkem už 2 700 000 korun. Podporu pacientů s nemocí motýlíc křídel si vzala "za svou vicemistryně České republiky Daniela Resová. Ta brala v letošní sezóně několik druhých míst po boku Terezy Kotlasové, stříbro získaly nejen na UNIQA Mistrovství České republiky 2018, ale také na MEVZe i na Super Cupu v Opavě. V kategorii do 22 let však byly v Česku nezastavitelné a tak si kromě dvou zlatých medailí z halového i venkovního šampionátu odvezly zkušenosti z Mistrovství Evropy do 22 let. Narozdíl od spoluhráčky se však na Benefičním turnaji Vyber si, vydraž si, zahraj si neobjevila poprvé.

Benefiční turnaj je podle mě úžasná věc. Obdivuju Mártyho s Jindrou, že tuto akci vymysleli a pořádají. Přijde mi krásné využít sport, který máme všichni rádi, k podporování těch míst, kde je to potřeba. 
Při výběru neziskové organizace jsem z počátku pomýšlela na nějakou organizaci spojenou s ochranou naší planety. Pak mi ale došlo, že naše okolí si ničíme sami a každý by měl začít sám u sebe při snaze o to, aby nám planeta ještě nějakou chvíli vydržela. Tak jsem se rozhodla podpořit někoho, kdo si z nějakého důvodu nemůže užívat radost z obyčejných chvilek, i kdyby chtěl. Proto, když mi byla navržena organizace Debra na podporu ldí s onemocněním motýlých křídel, tak jsem neváhala a zvolila si ji,"
uvedla Resová, která svou účastí v benefiční dražbě získala pro organizaci DEBRA ČR úctyhodných 46 000 Kč!!! Děkujeme za tuto skvělou pomoc!

Nejdražší hráčkou se stala Martina Maixnerová (za 70 000 korun), mezi muži pak kraloval stejně jako vloni Jindřich Weiss (vydražen za 50 500 korun). V rámci benefičního večera plážoví volejbalisté poděkovali Kristýně Hoidarové Kolocové za její úspěšnou kariéru. Kiki věnovala do dražby dres z Olympiády v Londýně, jenž se vydražil za 20 000 korun.

Sobotní benefiční turnaj v areálu Domyno vyhrál David Schweiner s Evou Weissovou. Ve finále zdolali Karolínu Řeháčkovou a Jana Mrkouse. Zakladatel benefičního turnaje Martin Tichý hodnotí výsledky: "Opět jsme příjemně zaskočeni. Loňský rekord jsme překonali o 120 000 Kč. Síla české beachvolejbalové komunity a jejích ochota pomáhat je mimořádná."

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.