Debra ČR

X. výroční konference DEBRA ČR

25. 05. 2013

Jubilejní X. výroční konference DEBRA Česká republika proběhla ve dnech 24. - 26. května 2013 v hotelu Slovan v Brně. Záštitu nad touto akcí převzal ředitel FN Brno MUDr. Roman Kraus, MBA, odborným garantem byla primářka Kožního oddělení Pediatrické kliniky FN Brno MUDr. Hana Bučková, Ph.D.

Celkem se zúčastnilo 45 hostů z toho 17 pacientů s EB.

Pátek 24. května byl prvním konferenčním dnem. Byly představeny aktivity a činnost o. s. DEBRA Česká republika: jednotlivé projekty, financování, veřejná sbírka, plánovaný ozdravný týdenní pobyt ve Vojtěchově, EB Care, nová posila EB Centra - psycholožka. Speciální host paní Zdena Soukupová představila informace o chystaném projektu: Abeceda rodinných financí.

Večerní přátelské posezení bylo věnováno výměně zkušeností mezi rodiči dětí s EB i dospělými pacienty s EB.

Sobotní dopoledne 25. května bylo tradičně věnováno klinickým tématům. Se svými poutavými přednáškami z oblasti EB problematiky vystoupili odborníci: prim. MUDr. Hana Bučková, Ph.D., MUDr. Milan Dastych, Ing. Bc. Gabriela Janíčková, prim. MUDr. Radek Brauner, prim. MUDr. Renata Gaillyová, Ph.D., prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D.

Odpolední program zahájila svoji přednáškou Bc. Magda Hrudková s informacemi o IV. ročníku projektu 12 plus 12. Poté následovalo setkání Valné hromady.

O spokojenost a zábavu dětí se postarali Zdravotní klauni a milé dobrovolnice, které s dětmi vyrobili překrásné výtvarné výrobky. Děti si měly možnost hrát, malovat, tvořit a být kreativní. V sobotu odpoledne čekalo na děti promítání kresleného 3D filmu Zambezia v nedalekém kinu Velký Špalíček. O jejich doprovod se postarala Ing. Bc. Gabriela Janíčková a dobrovolníci ze společnosti Hartmann – Rico a.s.

Po návratu dětí z kina byli vyhlášeni vítězové letošní soutěže: Dobrý sluha, špatný pán. Na prvním místě se svým 3D příspěvkem vyhrála Kateřina Poršová, druhé místo získali společně Tereza Poršová a Michal Diviš. Vítězům ještě jednou blahopřejeme a těšíme se z jejich tvořivosti. Hodnotné ceny do soutěže věnovali sponzoři: Centrum FotoŠkoda, Atex - spol. s r.o., a Bc. Marie Fialová Kolářová.

Po celý sobotní den byly přítomny v kongresovém sále stánky s reprezentanty firem Mölnlycke Health Care s.r.o. a B.Braun Medical s.r.o., ti poskytli účastníkům cenné informace o jejich produktech.

Večer byl opět věnován volné zábavě přítomných hostů.

V neděli 26. května s odjezdem účastníků byla konference ukončena.

X. výroční konference DEBRA Česká republika se mohla uskutečnit díky dotaci Úřadu vlády České republiky a generálnímu partnerovi konference spol. Mölnlycke Health Care s.r.o. Partnerem konference se stala spol. B.Braun Medical s.r.o.

Dárečky pro zúčastněné pacienty s EB věnovali společnosti: Daylong, La Roche Posay, For Life spol. s r.o. a Nutricia a.s.

O moderování konference se postaraly ředitelka organizace DEBRA Česká republika Alice Salamonová, DiS. a prim. MUDr. Hana Bučková, Ph.D.

Děkujeme všem, kteří pomohli tomu, aby se konference uskutečnila a všem, kteří se aktivně na jejím programu podíleli. Každoročně se konference účastní lidé s EB žijících v ČR, což je velice důležité pro zlepšování jejich zdravotní kondice (odborný program), pro pocit sounáležitosti s ostatními (besedy, neformální posezení) a i pro budoucí plnění konkrétních potřeb všech účastníků (činnost DEBRA Česká republika).

Mgr. Lada Dlapková

Sociální pracovnice DEBRA Česká republika

koordinátorka konference

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.