Debra ČR

Za jeden týden 5 milionů korun! ROSSMANN spustil kampaň na podporu vážně nemocných dětí

19. 09. 2016

Tisková zpráva, Kateřina Smolíková, PR consultant, ROSSMANN

V pondělí 19. září 2016 byl odstartován projekt 5.000.000 Kč pro dětský úsměv. Síť drogerií parfumerií ROSSMANN společně s Nadací Naše dítě a organizací DEBRA ČR zahájila sedmý ročník své charitativní kampaně, v rámci níž se snaží pomáhat vážně nemocným a ohroženým dětem ze všech koutů České republiky. Projekt přišli podpořit herečky Jitka Čvančarová, Alice Bendová a bývalý hokejista Dominik Hašek.

Charitativní kampaň 5.000.000 Kč pro dětský úsměv byla spuštěna v celé České republice a potrvá až do pátku 23. září 2016. Během těchto dnů může k získání cílové částky přispět opravdu každý, a to i jediným nákupem v libovolné prodejně ROSSMANN. V regálech stačí hledat produkty označené logem smajlíka „ROSSMANN POMÁHÁ“, z jejichž prodeje peníze poputují právě na podporu vybraných projektů. Tváří letošního ročníku se stala jedenáctiletá Makulka, která společnými silami s celou její rodinou musí každodenně bojovat s vážným a nevyléčitelným onemocněním motýlích křídel.

„Na zahájení kampaně 5.000.000 Kč pro dětský úsměv se každý rok velmi těšíme. Jsme vždy plni očekávání a věříme, že se nám společně opět podaří splnit náš jediný cíl. Tedy pomoci co největšímu množství dětí a rodin a malinko jim ulehčit jejich těžké osudy. Proto již teď děkuji všem našim zákazníkům, kteří se rozhodnou do projektu zapojit. I jediný zakoupený produkt pomáhá,“ říká jednatel společnosti ROSSMANN Vladimír Mikel.

„Každý rok vybíráme nové projekty, kam naše pozornost v rámci kampaně bude směřovat. Jsem moc ráda, že let**ošní ročník je zaměřen na pomoc dětem s popáleninami a na prevenci vzrůstajícího rizika rakoviny kůže u dětí,“ doplňuje ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.

Ze získaných finančních prostředků se zakoupí moderní laserový přístroj na ošetření hypertrofických jizev u dětských popálených pacientů pro FN Královské Vinohrady a dermatoskopy pro dětská kožní oddělení FN Brno a FN Motol. Část výtěžku poputuje na podporu činnosti organizace DEBRA ČR, jejímž posláním je pomáhat pacientům s nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel. Dále se uhradí rekonstrukce zahrady organizace Modrý klíč o.p.s. (pomáhá lidem s mentálním a kombinovaným postižením) a výcvik asistenčního psa společností Helppes pro čtyřletého Matyáše. Zbylé finanční prostředky budou použity Nadací Naše dítě na pokrytí individuálních žádostí sociálně slabých rodin pečujících o handicapované děti.

Více informací o jednotlivých projektech, na které jsou letošní finanční prostředky určeny, najdete na stránkách http://www.rossmann.cz/detsky-usmev/2016/o-projektu/.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.