Debra ČR

Zákazníci drogerie ROSSMANN pomáhali Motýlkům

09. 10. 2016

Se společností ROSSMANN jsme navázali skvělou spolupráci již v loňském roce a velmi nás těší, že letos se ještě dále prohlubuje. Stejně jako loni bude naším velkým partnerem při prodeji kalendářů a diářů. Krom toho se společnost ROSSMANN rozhodla pomoci Motýlkům i v rámci svého tradičního projektu „5.000.000 Kč pro dětský úsměv“.

V této kampani se síť drogerií a parfumerií ROSSMANN společně s Nadací Naše dítě snaží pomáhat vážně nemocným a ohroženým dětem ze všech koutů České republiky. K 7. ročníku tohoto charitativního projektu byla přizvána i organizace DEBRA ČR. Jedenáctiletá Markétka, trpící nemocí motýlích křídel, se stala dokonce tváří letošní kampaně. Finanční prostředky získané z tohoto projektu pomohou letos zejména dětem s nemocemi kůže a popáleninami. Na projekty pro lidi nemocí motýlích křídel je vyčleněn 1 milion korun (bližší informace k podpořeným projektům najdete na našem webu www.debra-cz.org).

Letošní ročník byl odstartován v pondělí 19. září 2016. Na slavnostní zahájení přišli i herečky Jitka Čvančarová, Alice Bendová a hokejista Dominik Hašek. Připojili se tak k podporovatelům – zákazníkům ROSSMANNu, kteří v týdnu od 19. do 23. září 2016 ve všech prodejnách ROSSMANN pomáhali svým nákupem výrobků označených logem smajlíka „ROSSMANN POMÁHÁ“.

„Na zahájení kampaně 5.000.000 Kč pro dětský úsměv se každý rok velmi těšíme. Jsme vždy plni očekávání a věříme, že se nám společně opět podaří splnit náš jediný cíl. Tedy pomoci co největšímu množství dětí a rodin a malinko jim ulehčit jejich těžké osudy. Proto již teď děkuji všem našim zákazníkům, kteří se rozhodnou do projektu zapojit. I jediný zakoupený produkt pomáhá,“ říká jednatel společnosti ROSSMANN Vladimír Mikel.

A očekávání se vyplnila! Během 7. ročníku charitativního projektu Dětský úsměv se podařilo vybrat krásných 5 351 628 Kč! Mnohokrát děkujeme všem, kteří pomohli prostřednictvím nákupu v ROSSMANNu! Velké poděkování patří samotné společnosti ROSSMANN Česká republika a nadaci Naše dítě, kteří se rozhodli 1 000 000 Kč z vybraných peněz poskytnout na podporu lidí s nemocí motýlích křídel.

Podpora činnosti organizace DEBRA ČR za 1 000 000 Kč

Jsme velmi rádi, že finanční prostředky od ROSSMANNu budou použity na podporu Klinického EB Centra (dokoupení ošetřovacího materiálu pro EB pacienty, vybavení pro EB pacienty během hospitalizace a zákroků apod.) a na projekty, které naši klienti vyhledávají čím dál častěji. Konkrétně se jedná o tuzemský ozdravný pobyt pro Motýlky a výroční konference, kde se pacienti i jejich pečovatelé dozvídají novinky z oblasti péče o EB pacienty (financováno bude ubytování, strava, materiál, náklady na odborné pracovníky). Projekt Dětský úsměv podpoří dále odborného poradenství pro pacienty s EB (sociální pracovníci, psycholog, nutriční terapeut) i osvětovou kampaň a další aktivity.

Podrobnější informace o ostatních podpořených najdete na www.rossmann.cz/

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.