Debra ČR

Zpráva o školení AKADEMIE PACIENTSKÝCH ORGANIZACÍ

04. 05. 2013

Hlavní cíle vzdělávacího projektu „Akademie pacientských organizací“ je efektivněji získávat prostředky na vlastní činnost a zlepšit jejich fungování. Za jeho zrodem stojí Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP). V cyklu šesti dvoudenních seminářů byla sociální pracovnice o.s. DebRA ČR, Lada Dlapková, společně se zástupci jiných vybraných pacientských organizací školena nejzkušenějšími českými lektory a experty na fundraising, projektový management, strategické řízení komunikaci apod.

Tento projekt, který vznikl ve spolupráci s americkou asociací inovativních farmaceutických firem PhRMA a českým sdružením Koalice pro zdraví, byl určen všem českým pacientským organizacím, které aktivně hájí zájmy pacientů. Výuka probíhala formou sérií interaktivních seminářů a workshopů, doplněných o praktická cvičení. Náplní přednášek vedla k profesionálnímu rozvoji a zvládnutí praktických činností potřebných pro každodenní fungování organizace. Veškerá účast vybraných pacientských organizací na seminářích byla bezplatná. Náklady na provoz Akademie, které dosahují přibližně 60 000 Kč na jednu osobu, uhradili v plné výši AIFP. Odborníci se v programu zaměřili i na práva pacientů, zlepšení vyjednávacích schopností, natrénování prezentačních dovedností nebo na oblast legislativy a inovace v léčbě jednotlivých onemocnění.

Velmi zajímavým tématem byla Tvorba prezentace pro dárce. Workshop byl zaměřen na praktický trénink potřebných dovedností, jak přesně zaměřit prezentaci vůči konkrétnímu komunikačnímu partnerovi, aby následné jednání přineslo maximální efekt. Prezentaci, kterou si účastníci na základě workshopu sami vytvořili, poté osobně prezentovali a měli možnost shlédnout a podrobněji se zaměřit na chyby, kterých se při tvorbě či přednesu dopustili. Tento proces byl velmi přínosný, kreativní a mnohdy zábavný.

Pro 15 až 20 zájemců je navíc připraven intenzivní rekvalifikační kurz Manažer neziskové a příspěvkové organizace, který získal akreditaci Ministerstva školství ČR. Jeho spuštění bude v květnu roku 2013.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.