Debra ČR

Zpráva ze IV. výroční konference

18. 10. 2007

Ve dnech 19.10.-21.10. 2007 uspořádalo o.s. DebRA ČR IV. výroční konferenci. Konference probíhala v prostorách blanenské restaurace Aquapark a přilehlé konferenční místnosti. Zájemci měli možnost přenocovat. Konference byla určená rodinám, ve kterých žije dítě, dospívající nebo dospělý člen s EB.

Na programu konference bylo shrnutí činnosti o.s. DebRA ČR v předchozím období a představení plánů do budoucna. Široce byl otevřen prostor pro vyjádření očekávání a představ, které mají uživatelé služeb DebRA ČR a které by bylo možné postupně naplňovat.

Na konferenci zazněly odborné přednášky. Prim. MUDr. Hana Bučková hovořila o klinickém EB Centru a jeho úloze jako poradenského a konzultačního pracoviště. Příspěvek MUDr. Dagmar Procházkové byl věnován specifikům výživy lidí s EB. Do programu konference byla zařazena prezentace Mgr. Renaty Neveselé z firmy NUTRICIA, výrobce speciálních výživových preparátů a doplňků stravy. Účastníci konference obdrželi od firmy NUTRICIA drobné dárky. V neděli se účastníci konference zúčastnili workshopu vedeného MUDr. Taťjánou Horkou, v rámci něhož byla probrána otázka přítomnosti člena se zdravotním postižením v rodině.

Stručné shrnutí obsahu všech odborných přednášek se objeví v dalším vydání DebRA ČR Novin.

Odborný program konference zpestřilo v sobotu večer vystoupení blanenské kapely POHODA, která nám hrála k tanci a poslechu. V neděli nás svojí návštěvou poctila česká herečka Jitky Čvančarové, patronka o.s. DebRA ČR, která nám prozradila spoustu zajímavostí z jejího osobního i profesního života a děti potěšila milými dárečky.

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.