Debra ČR

Jak jsme tvořili nadotek 2019

Pacientská organizace DEBRA ČR ve spolupráci s oděvní designérkou Liběnou Rochovou a výtvarníkem Lukášem Musilem představují limitovanou série oděvů na podporu pacientů s nemocí motýlích křídel.

NADOTEK je společné dílo. Jedná se o volné pokračování loňského projektu a tentokrát byli mezi tvůrce přizváni sami pacienty. “Nyní jsme chtěli do celého dění vtáhnout samotné pacienty. Je to postupný proces. Každý rok chceme s Lukášem Musilem přijít s novými impulsy a rádi bychom naší pomocí přispívali k osvětě o této strašné nemoci. Chceme pacientům dát sílu a radost při společném tvoření,” přibližuje autorka myšlenky NADOTEK Liběna Rochová a dále vysvětluje: “Na společném workshopu, který jsme uspořádali v rámci ozdravného pobytu, který pro děti s nemocí motýlích křídel každý rok pořádá DEBRA, jsme všichni společně namalovali obraz. Děti, jejich rodiče a my s Lukášem. Vzniklo plátno s úžasně barevným motivem. Ten byl následně natištěn na různé typy látek a z nich vznikla mini kolekce oděvů.”

Trička NADOTEK 2019 můžete objednávat v našem dobročinném eshopu.

 

Kontakty

  info@debra.cz

DEBRA ČR, z.ú.

Fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9, 613 00 Brno
IČO 26666952

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, kde vás budeme informovat o aktualitách a novinkách ohledně nemoci motýlích křídel, akcí a podobně.

Vytvořil
refresh s.r.o.