Běh NADOTEK 2022 je v cíli

17. 05. 2022

Zdá se, že sportovat vás s námi baví! Svědčí o tom nejen ohromný výtěžek běhu NADOTEK, který se vyšplhal na nádherných 476 000 Kč, ale i nadšení jednotlivců, které zaznívá z řad našich fanoušků na sociálních sítích, zástupců partnerských firem i z rodin našich křehkých “Motýlků”.

Boj s nemocí motýlích křídel je běh na dlouhou trať.

Tato věta, která je zkrátka faktem, se stala podtitulem letošního běhu NADOTEK. A v podobném duchu byly pojmenovány všechny tratě, ze kterých účastníci závodu vybírali:

  • 350 m — Dětský běh za Motýlky — protože v ČR žije asi 350 pacientů s nemocí motýlích křídel.
  • 3 km — Běžím/​​Jdu na konferenci — protože v době závodu probíhala DEBRA konference, 3 denní koloběh přednášek a seminářů pro pacienty a pečující.
  • 7 km — Běh na sedm doteků — protože v sedmi základních oblastech DEBRA ČR pomáhá svým pacientům.
  • 13 km — Běží/​​j Jde o hodně — protože tak jako v každém životě jde o hodně, s nemocí motýlích křídel často běží o život samotný. 
  • 21,09 km — (Ne)jdu růžovým sadem —  protože život s nemocí motýlích křídel není žádná procházka růžovým sadem. Nejdůležitější je vytrvat a nevzdat se. 
  • 21,09 km — Běh na dlouhou trať — protože takový je neustálý boj s nemocí motýlích křídel.

Závodu se zúčastnilo 1228 aktivních závodníků. To je necelá polovina oproti loňskému roku, což je pochopitelné — popularita virutálních běhů obecně klesla s tím, jak pominul covid a začaly klasické závody. Přesto je to velmi úctyhodný počet těch, kteří se k nám rozhodli připojit a sportovat pro dobrou věc.

Moc děkujeme závodníkům, kteří přispěli startovným a nezřídka vyšší částkou než byla minimální stokoruna. Celkově jste ze startovného darovali téměř 200 000 Kč a když přičteme dary od partnerů běhu, dostaneme se na celkový výtěžek ve výši 476 000 Kč a to je něco naprosto úžasného!! 

Vůbec jsme netušili, že Běh NADOTEK dopadne tak skvěle. Běželi lidé z celé republiky, běželi i na Slovensku a dokonce víme o jednom nadšeném Čechovi, který vyrazil na náš virutální běh v Kanadě, kde momentálně pracuje. Do závodu se zapojily týmy firem, škol i party kamarádů.

V tomto závodě nejsou první místa tak důležitá jako celková podpora, nadšení a zaujetí. Být NADOTEK, podporovat lidi s nemocí motýlích křídel, to je význam celé této akce. Děkujeme moc za to, že ve vás máme takovou oporu a že jste NADOTEK. To nás moc těší a velmi si toho vážíme! 

Přesto máme pro jednoho vylosovaného z každé kategorie připravený dárek, který doufáme, že potěší. O vylosování výherců jsme poprosili naše hrdiny, kteří běží svůj běh na dlouho u trať při každodenním boji s nemocí motýlích křídel. A tady jsou tedy výherní čísla: