Běh NADOTEK 2022

20. 04. 2022

Boj s nemocí motýlích křídel je běh na dlouhou trať. Všem rodinám s touto nemocí pomáháme v pacientské organizaci DEBRA a pomáhají také všichni účastníci charitativního virtuálního běhu NADOTEK. 100% výtěžku ze startovného putuje na každodenní adresnou podporu pacientů. Na výběr jsou různé vzdálenosti, možnost běhu nebo chůze.

DEBRA ČR letos podruhé organizuje virtuální běžecký závod. “První nápad udělat Běh NADOTEK virtuálně přišel v hlubokém covidu,” vysvětluje zakladatelka DEBRA ČR, Magda Hrudková a dodává: “Zúčastnilo se ho tehdy přes 3000 běžců ze všech koutů ČR, což je nesmírná výhoda virtuálního závodu. Proto jsme u tohoto konceptu zůstali. V našem závodě sice nebudeme zápolit tělo na tělo, za to si každý může vybrat vlastní obtížnost trati i trasy, zvolit běh nebo chůzi a dokonce i počasí.”

Zapojit se do závodu je možné v rozmezí celých 10 dní — od 29. dubna do 8. května. Registrace však běží už v tuto chvíli na tomto odkazu: https://bit.ly/BehProDebru

Jaké tratě máte na výběr? 

 Běh:

 • 350 m — Dětský běh za Motýlky
  protože v ČR žije asi 350 pacientů s nemocí motýlích křídel 
 • 3 km — Běžím na konferenci
  protože zároveň s virtuálním závodem probíhá DEBRA konference, 3 denní koloběh přednášek a seminářů pro pacienty a pečující
 • 7 km — Běh na sedm doteků
  protože v sedmi základních oblastech DEBRA ČR pomáhá svým pacientům
 • 13 km — Běží o hodně
  tak jako v každém životě jde o hodně, s nemocí motýlích křídel se často běží o život samotný
 • 21,09 — Běh na dlouhou trať
  takový je neustálý boj s nemocí motýlích křídel 

Chůze:

 • 3 km — Jdu na konferenci
  3 denní DEBRA konference startuje zároveň s během NADOTEK
 • 13 km — Jde o hodně
  tak jako v každém životě jde o hodně, s nemocí motýlích křídel často jde o život samotný
 • 21,09 km — (Ne)jdu růžovým sadem
  život s nemocí motýlích křídel není žádná procházka růžovým sadem, ale nejdůležitější je vytrvat a nevzdat se

Tak co? Jdete do toho? 

Pokud ano, jednoduše se zaregistrujte k virtuálnímu závodu NADOTEK, vyberte si jednu z tratí, kdy každá symbolicky informuje o životě s nemocí motýlích křídel, zaplaťte startovné v min. výši 100 Kč a vyražte :) S registrací obdržíte do mailu informace, jak změřit a odevzdat výsledek. 

A pak už jen hledáte své jméno ve výsledkové listině a porovnáváte se s ostatními sportovci ;)

A protože každý běží v jiném terénu a zdolává jiné nástrahy, nebudeme odměňovat vítěze, ale vylosujeme v tratích po jednom borci, pro kterého jsme připravili odměnu ve spolupráci se společností Rossmann.