Crawler je NADOTEK

18. 03. 2021

Být NADOTEK se stalo synonymem pomoci a solidarity s lidmi s nemocí motýlích křídel. Díky projektu NADOTEK, ve kterém se spojují osobnosti podporující charitativní organizaci DEBRA. Právě teď představujeme exkluzivní limitovanou kolekci dámských domácích oděvů Doma NADOTEK. Tato kolekce vzniká ve spolupráci se společností CRAWLER CZ s.r.o.

Autorkou kolekce je přední česká oděvní designérka Liběna Rochová, na motivu přeneseném na látku se podílely Jitka Čvančarová, Liběna Rochová a Lukáš Musil. Oděvy Doma NADOTEK jsou vyrobeny z merino vlny, jejíž vlastnosti skvěle vyhovují i lidem s nemocí motýlích křídel. Proto jsem již dříve navázali spolupráci se společností Crawler. Poté, co si merino oblíbili naši “Motýlci”, jsme se rozhodli posunout naši spolupráci ještě o kus dál — doslova NADOTEK.

Merino vlna, ze které je kolekce NADOTEK vyrobena, pochází především z Austrálie a Nového Zélandu. Přes česárny, přádelny a pletárny se postupně dostaneme do České republiky k rodinné firmě, která oblečení z merino vlny vyrábí. Láska k poctivému řemeslu a ruční práci, respekt k přírodě a úcta k zákazníkům. To jsou hodnoty, které vedly sestry Evu a Pavlínu k založení značky Crawler. Nyní se svým zkušeným týmem vyrábějí oblečení pro děti i dospělé.

„Dbáme na vysokou kvalitu zpracování. Navíc se také ubíráme směrem slowfashion a upcyklace. Je pro nás důležitý vztah se zákazníky, který rozhodně nekončí prodejem. Našim zákazníkům nabízíme pozáruční opravy i přeměnu oblečení je-li to potřeba a možné.“ říká Eva.

„Respektujeme individuální potřeby našich zákazníků. Naše oblečení jsme schopni ušít na míru či provést střihové úpravy. Jsme flexibilní a vždy se snažíme pro našeho zákazníka najít to nejvhodnější řešení. I proto si naše oblečení zamilovali také motýlci.“ dodává Pavlína

Děkujeme všem v Crawleru, že jsou s námi na stejné vlně, na vlně pomoci lidem s nemocí motýlích křídel. I vy, kteří se rozhodnete rozšířit svůj šatník o kousek z kolekce Doma NADOTEK se tak stáváte součástí příběhu NADOTEK. Příběhu o podpoře, adresné a konkrétní pomoci, o řešení problémů i plnění přání lidem s tzv. nemocí motýlích křídel a jejich rodinám. 

Jsme Vám za to moc vděční. Protože díky Vaší pomoci můžeme být pro pacienty všude, kde nás potřebují. 

Jak se starat o oblečení Doma NADOTEK

Merino vlna je vhodná pro citlivou pleť a oblíbili si ji i naši „Motýlci“, v zimě hřeje a v létě chladí, je přirozeně antibakteriální. Díky této vlastnosti není nutné jej příliš často prát, stačí pouze větrat.

Jedinečný materiál vyžaduje Vaše šetrné zacházení. Doporučujeme proto dodržet následující pravidla pro péči o 100% vlnu merino:

  • **Využívejte prací prostředky určené výlučně na vlnu (s lanolinem).**Pozor: některé eko prostředky s enzymy umožní přípravku působit i při nízkých teplotách a dobře odstraňují skvrny tím, že rozkládají bílkoviny. Nejsou proto vhodné na vlákno vlny, které je z většiny tvořeno bílkovinou keratinem
  • Perte naruby, ideálně ručně nebo v pračce maximálně na 40°C (!!) programem na vlnu na max. 40°C a při maximálně 800 otáčkách. Doporučujeme prát v síťce na jemné prádlo.
  • Při praní v ruce, pro vyhnutí se tvorbě žmolků a nopků, nechte oblečení namočené ve vodě, poté jemně odstraňte mýdlem nečistoty a vymáchejte. Ždímejte zarolované v ručníku pouhým vymačkáním vody.
  • Sušit lze v sušičce při nízké teplotě (program na vlnu). Při běžném sušení doporučujeme oděv rozložit šev na šev a dotvarovat tak, aby uschnul ve správném tvaru. Sušit volně rozložené, nedávat na ramínko apod.
  • Vyhněte se, prosím, použití bateriového odžmolkovače, který může narušit vlákno vlny. 

Více o tomto materiálu a péči o něj najdete na webu společnosti Crawler, která je naším partnerem v tomto projektu: www.crawler-shop.cz/merino-vlna