DEBRA piknik byl NADOTEK

17. 06. 2021

S pacienty, partnery, našimi podporovateli i přáteli jsme si udělali piknik podle Debry. Malou odpolední párty NADOTEK, která byla po roce první příležitostí vidět se osobně, obejmout, strávit spolu čas. A to jsme všichni moc potřebovali.

Nad báječnými delikateskami z kuchyně Bistro No.2 jsme se sešli už podruhé na Výstavišti Praha. A bylo nás víc než 70. Celé odpoledne jsme strávili povídáním, hraním, dováděním… Probírali jsme důležité věci, které se na jaře udály.

Setkání našeho týmu sociálních pracovnic a nutriční terapeutky poslu s rodinami pacientů v tomto neformálním prostředí nabídlo možnost probrat i vážnější témata. Piknik tak splnil i roli tzv. terénního výjezdu. Odborné služby totiž DEBRA ČR poskytuje ambulantně (v Dětské nemocnici v Brně) i v terénu (v domácím prostředí), ale vlastně při každé možné příležitosti, jako je třeba piknik :-)

S našimi partnery a podporovateli jsme si povídali o tom, co DEBRA plánuje, co potřebuje, co potřebují pacienti. Dotkli jsme se také tématu situace v celém sektoru pacientských organizací a to hlavně v návaznosti na různé legislativní procesy. 

Během pikniku probíhalo i natáčení dokumentu o životě s nemocí motýlích křídel, který připravuje režisérka Lucie Klímová pro Českou televizi.

Zkrátka piknik byl opravdu báječný a výživný po všech stránkách a my se těšíme na další a další setkávání, která snad budou vbrzku možná. 

Za krásnou fotodokumentaci moc děkujeme Martinovi Šimralovi — prohlédněte si fotogalerii DEBRA piknik 2021.