Dyjákovice, Roštejn, Pardubice, Konopiště, Brno, … veliké poděkování do všech stran 🙂

14. 07. 2023

Na následujících řádcích se bude hodně děkovat. Z celého srdce a velké spoustě lidí! Bez nich bychom totiž nemohli pro naše milé pacienty dělat naši práci — tedy usnadňovat jim život s nemocí motýlích křídel. 

Díky benefičním akcím, firemním sbírkám a zapečetěným kasičkám veřejné sbírky můžeme nakupovat ošetřovací materiál, poskytovat odborné poradenství i pořádat pobytové akce pro rodiny s nemocí motýlích křídel. 

A kde všude se v uplynulých měsících pomáhalo?

V květnu proběhla už tradiční akce, jejíž výtěžek daruje společenství ohně a meče Novus Origo v čele s Martin Bagy Bahounek právě Debře. Hodokvas na hradě Roštejn měl nabitý program: řinčení zbraní, hudba, tanec, vystoupení s dravci i s koněm, stánky s občerstvením a se suvenýry, ohňová show, … to vše přitáhlo k hradu uprostřed lesů takovou spoustu lidí, že všichni společně přispěli úžasnou částkou 50 000 Kč na letní pobyt pro rodiny s nemocí motýlích křídel

I když počasí ještě po poledni moc na výlet nelákalo, nenechali se návštěvníci Roštejnského hodokvasu odradit a věříme, že se jim líbila i výstava s příběhy našich pacientů, jejíž autorka Fotografka Veronika Kružíková žije v nedaleké Jihlavě.

Veliké poděkování patří všem návštěvníkům, účinkujícím a v neposlední řadě pořadatelům!!! Moc si této podpory vážíme!

Společnost Kooperativa uspořádala na začátku června v Pardubicích skvělý koncert, kam pozvala své zaměstnance. A aby byla tato akce ještě lepší, rozhodli se dobrovolné vstupné věnovat na pomoc pardubickému “Motýlkovi” Vojtovi a jeho kamarádům s nemocí motýlích křídel. Tím to ale ještě nekončí! Částku 40 670 Kč, která se na místě do zapečetěné kasičky vybrala se totiž rozhodli v Kooperativě zdvojnásobit!!

Díky tomu můžeme lidem s nemocí motýlích křídel zajistit dostatek ošetřovacího materiálu, speciální výživy nebo je vysílat na přímořské ozdravné pobyty, které se odráží příznivě na kůži i na duši

Snad každý jezdí rád na Jižní Moravu a my v Debře moc rádi jezdíme konkrétně do Dyjákovic. Tam se totiž pravidelně koná Charity Prochy Cupu, který je vždy plný pohody a nabitý sportovním i hudebním programem. Letos opět přinesl nádhernou částku na pomoc lidem s nemocí motýlích křídel: 61 484 Kč!

Celková částka za všechny ročníky této události přesáhla 235 000 Kč!!!

Moc za tuto úžasnou pomoc děkujeme všem účastníkům a především pořadatelům SK Ajax Dyjákovice a Marku Procházkovi.

Korunka ke korunce… přesně tak se ve brněnských Vinotékách Červený sesbíralo 20.995 korun Do kasiček umístěných na prodejnách mají zákazníci dlouhodobě možnost “odložit drobné” … zkrátka přispět lidem s nemocí motýlích křídel na potřebné mastičky, obvazy a dezinfekce, … Pokladničky jsme po delší době rozpečetili a opět vrátili na místo a tak podpora pokračuje. Moc za to děkujeme!

Obdobně je zapečetěná pokladnička umístěna i v brněnské Papilonii v centru města. Kde jinde než v Motýlím domě podpořit děti s kůží křehkou jako motýlí křídla? A tak se pan Radek Volf rozhodl uspořádat na začátku letošního roku nádherný Den pro DEBRU! Na akci pro rodiny s dětmi se vybralo krásných 59.180 korun. Na tuto akci navázalo právě umístění pokladničky v Motýlím domě, do které návštěvníci přispěli od ledna do května částkou 10 313 Kč. Kasičku najdete v Papilonii Brno i nadále a my se už teď těšíme na další ročník Dne pro DEBRU, který máme naplánovaný na 20. ledne 2024.