Karel Poborský bude hrát hokej pro Debru

19. 09. 2023

Hokejový klub HC Junior Mělník spolu s Debrou připravují na začátek září unikátní akci na podporu lidí s nemocí motýlích křídel. Pod garancí reprezentačního obránce Michala Kempného proběhne 7. září na mělnickém zimním stadionu hokejová benefice, která přivítá řadu dalších sportovních hvězd.

Podpora dětí s nemocí motýlích křídel a nábor malých hokejistů jsou dva hlavní cíle chystaného sportovního odpoledne s benefičním hokejovým utkáním, které slibuje hvězdné obsazení. Nastoupí proti sobě A tým HC Junior Mělník a tým pacientské organizace DEBRA ČR, jehož kapitánem bude legendární fotbalista Karel Poborský. “K této akci mě vyzval můj letitý přítel Lukáš Musil, který s Debrou už řadu let spolupracuje. Znám jejich práci z jeho vyprávění, hokej hraju už dlouho a rád, takže tohle spojení se mi moc líbí a dává mi velký smysl”, vysvětluje Poborský, jak se dostal k této zajímavé spolupráci a zároveň prozradil, že se po jeho boku chystá na Mělníku hrát i řada dalších významných sportovců. 

“Výtěžek ze vstupného použijeme na rekonstrukci a modernizaci nemocničního pokoje pro naše malé pacienty. Tráví zde opravdu hodně času, tak jim chceme prostředí co nejvíc zpříjemnit”, vysvětluje účel použití výtěžku herečka Jitka Čvančarová, dlouholetá patronka DEBRA ČR, která na chystané benefici nebude chybět.

Akce není ryze charitativní, má také ambici přilákat děti k pohybovým aktivitám. Otevřený zimní stadion nabídne možnost vyzkoušet si základy bruslení a dokonce i hokejový trénink. Také tu bude možnost osvojit si řadu jiných pohybových dovedností. S konceptem “pláckových aktivit” přišel šéftrenér malých mělnických hokejistů Libor Stinka. 

“Není žádnou novinkou, že dnešní děti mají výrazné pohybové rezervy, mnohdy tráví čas velmi pasivně a ke sportu je to netáhne. Takže těm malým, co si různé věci zatím zkouší, prostě chceme ukázat, že pohyb je zábava. A je samozřejmé, že v prostředí zimního stadionu budeme klást důraz právě na hokej. Děti si zkusí bruslit nebo zacházet s hokejkou. Snad to některé vážně chytne,” doplňuje a chce, aby akce přilákala k hokeji malé začínající hráče. 

A proč se do téhle netradiční akce osobně zapojí Michal Kempný? “Celý koncept se mi moc líbí. Vést děti ke sportu nebo pohybu obecně a zároveň najít cestu, jak pomáhat, mi přijde opravdu fajn,” hodnotí chystanou benefici její patron, obránce národního hokejového týmu a dodává: “S Debrou už nějakou dobu spolupracuju, tak se s nimi na Mělník těším. Navíc jsem zatím neviděl Karla Poborského hrát hokej. O to rozhodně nechci přijít.” 

Akce se uskuteční 7. září v areálu zimního stadionu na Mělníku. Těšit se můžete na sportovní aktivity, autogramiádu hostů i na špičkovou gastrozónu. 

Generálním partnerem akce je společnost Kaufland, dlouhodobý partner českého hokeje i pacientské organizace DEBRA ČR. 

Program akce:

15.00 — 17.00

  • ukázky pohybových aktivit (tzv. pláckování)
  • bruslení pro veřejnost
  • zapojení do dětského hokejového tréninku
  • gastrozóna s Vojtou Urbanem a Betty Minaříkovou16.30
  • autogramiáda
  • prodej unikátních puků18.00
  • benefiční hokejové utkání
  • slavnostní buly — Michal Kempný s pacientem s nemocí motýlích křídel

Vstupné na odpolední program je zdarma.
‘Na zápas si vstupenky můžete koupit už teď na GoOut.cz
Děti do 8 let mají vstup zdarma. 
Vstupenky bude možné koupit i na stadionu na Mělníku.