Několikanásobná pomoc díky jednomu nákupu, v tom je kouzlo triček NADOTEK.

01. 11. 2023

DEBRA ČR právě vydává už šestou kolekci jedinečných triček NADOTEK. Tento kousek má v šatníku dlouholetá patronka Debry herečka Jitka Čvančarová, ale také oděvní designérka Liběna Rochová, hokejista Michal Kempný, pilot Martin Šonka nebo muzikant Tomáš Klus. A proč? Jeho nošením všichni vyjadřují podporu lidem s nemocí motýlích křídel a pomáhají organizaci DEBRA o pacienty pečovat.

Trička NADOTEK jsou tradičně potištěná motivem od výtvarníka Lukáše Musila, dlouhodobého podporovatele pacientů s nemocí motýlích křídel. Vedle rukopisu je jejich znakem také to, že jsou vyrobená naruby a mají výraznou cedulkou za krkem. Ta pyšně hlásí, že tohle tričko je NADOTEK, ne naruby. 

Švy zvenku mají důležitou symboliku. Lidé s nemocí motýlích křídel mají totiž tak křehkou kůži, že šev na oblečení nebo právě cedulka za krkem ji mohou poranit. Proto pacienti své oblečení nosí naruby, je to tak pro ně šetrnější a méně bolestivé. 

Nosit tričko NADOTEK vyžaduje trochu odvahy, vyjadřujete tím svůj postoj, podporu našim milým pacientům. Koupí tohoto trička totiž pomoc teprve začíná. Výtěžek z prodeje použije DEBRA ČR na nákup speciálních pomůcek a ošetřovacího materiálu. Nošením našeho trička se pak šíří osvěta o této nemoci, o možnosti pomáhat. A to má také obrovský význam.

Nová kolekce triček NADOTEK je v prodeji právě teď na eshopu organizace DEBRA ČR. Veškerý výtěžek z prodeje putuje na speciální účet, který je určený pro přímou materiální podporu pacientů a nákup speciálních pomůcek do klinického EB centra při FN Brno, které se specializuje na léčbu nemoci motýlích křídel.