Pánský pobyt v Plzni

10. 10. 2022

Nemoc motýlích křídel je náročná jak pro samotné pacienty, tak pro jejich pečující. Proto DEBRA pamatuje na celé rodiny. Letní ozdravný pobyt, který je programově zaměřen především na rodiny s dětmi doplňujeme dalšími akcemi, kde mohou naši klienti sdílet své radosti i starosti a v neposlední řadě si trochu oddechnout a změnit prostředí. V letošním roce jsme pamatovali také na pány, pacienty a tatínky z DEBRA rodiny. Po několika odkladech způsobenými COVID-19, konečně letošní pánský pobyt uskutečnit, a to v Plzni.

Pánský pobyt navazuje na dobře zaběhlou tradici dámského pobytu, který je určen pro pacientky, maminky a pečující pacientů s EB a který nabízí tolik důležitý prostor pro odpočinek, vzájemnou podporu i prostor pro konzultace odborného týmu DEBRA ČR.

V rámci pánského pobytu se do Plzně se vydalo celkem 6 pánů z celé ČR, společně jsme strávili příjemný společný čas, byl prostor na vzájemné sdílení a vzájemných prohlubování vztahů. Došlo také na prohlídku města a na prohlídku pivovaru s degustací. Navštívili jsme historické sklepy, kde se dodnes vyrábí Pilsner Urquell tradiční metodou jako za dob prvního sládka, dozvěděli jsme se něco z historie a nechyběl také kulturní program.

„Mám velikou radost, že můžeme dále rozvíjet komunitu DEBRA rodiny, dále ji posilovat a že v ní pamatujeme také na pány,“ uvedl ředitel DEBRA ČR Pavel Melichárek, který se jakožto jediný mužský člen týmu DEBRA ČR pobytu nejen účastnil, ale chopil se i organizace celé akce a dodává: „Určitě na tento pobyt navážeme i v roce 2023 a budu moc rád, když se stane tradicí a bude se rozrůstat, co do počtu účastníků i společně strávených dnů.“ Pánové se mají na co těšit, připravujeme pro ně pro rok 2023 zase něco nového a už teď můžeme říct, že to bude příjemné i akční zároveň.