Příběh NADOTEK 2019

17. 12. 2019

Povím vám příběh… A je to i váš příběh. Spojili jsme se v něm, abychom společně pomohli lidem, kteří žijí s nesmírně těžkým a nevyléčitelným onemocněním. Složitých situací, které s sebou nese život s nemocí motýlích křídel, je tak moc, že je nikdo nedokáže vyjmenovat. Na počátku všeho stála Jitka Čvančarová, která s houževnatostí sobě vlastní před 10 lety začala bojovat za to, aby všichni věděli, co je nemoc motýlích křídel. Aby se už nikdy nestalo, že naše milé pacienty někdo vyhodí z restaurace, bude se jich štítit, nebude si s nimi hrát ani bavit… V té době přivedla k DEBRA ČR řadu skvělých osobností a mezi nimi i Liběnu Rochovou a o pár let později i Lukáše Musila. Jim dvěma pak se svou obvyklou laskavostí a razancí do srdcí vstoupily Olgy Joklové (Olča ml. i Olga st. ;-)) a díky nim už s námi zůstali, spojili svoje tvůrčí i osobnostní síly a vloni společně vytvořili exkluzivní kolekci, úžasný projekt a skvělý počin NADOTEK.

Liběna a Lukáš chtěli tvořit nejen pro pacienty, ale hlavně s nimi. Proto letos na DEBRA ČR ozdravném pobytu společně vytvořili krásné dílo, které se stalo předlohou pro potisk látek, z nichž je ušitá celá nová kolekce NADOTEK II. Každé tričko, mikina či šála tak nesou dotek pacientů. Své doteky pak přidala celá řada skvělých lidí, kteří se svým dílem přidali k projektu a posunuli tak jeho smysl ještě o kus dál. Všichni, kteří se na NADOTEK podílejí mu dodávají zvláštní auru a energii.

Součástí příběhu je i tisícovka z vás, kteří jste si koupili tričko NADOTEK. Přispěli jste tak finančně na projekty pro pacienty a jejich rodiny. A také se zapojujete do šíření osvěty pokaždé, když někomu vysvětlíte, proč máte tričko naruby ;) Být NADOTEK se díky vám stalo synonymem pomoci lidem s nemocí motýlích křídel.

Být NADOTEK může mít různé podoby… Vy už jste a my věříme, že k Vám přibudou i další lidé a ti také pomohou těm, kteří mají kůži křehkou jako motýlí křídla, ale vlídný dotek jim neublíží. Jsme vděční, že i díky vám můžeme už podruhé vyprávět tento příběh. Děkujeme!!!

Zůstaňte NADOTEK

Velké poděkování patří: Jitce Čvančarové, Liběně Rochové, Lukášovi Musilovi, všem pacientům s nemocí motýlích křídel za jejich odvahu, které se všichni ostatní učíme!!! Ondrovi Rytířovi a jeho kolegům z Refresh.cz, Madlence Rochové, Honzovi Činčerovi, Alžbětě Plívové, Hance Knížové, Kubovi Jahnovi, Jean-Claudovi, Markétce Jandové, Lucce Klímové, Dášce Krškové, Lukášovi Radilovi, Martině Lowe, Janě Zielinski a jejímu týmu na Designbloku, Lukášovi Žďárskému a Honzovi Chundelovi z Vnitroblocku, velké díky patří též všem partnerům osvětového projektu.